"ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის 2025 წლის ბიუჯეტის დამტკიცების შესახებ" ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 24 დეკემბრის №49-97 დადგენილებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ (საკრებულოს №12-032507844-03 19.03.2025) |
2. |
საქართველოსა და აზიის ინფრასტრუქტურის საინვესტიციო ბანკს (AIIB) შორის 2025 წლის 23 იანვარს გაფორმებული სასესხო შეთანხმების საფუძველზე („თბილისის მეტროს მოდერნიზაციის პროექტი“), საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს, ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტსა და შპს „თბილისის სატრანსპორტო კომპანიას“ შორის ქვესასესხო ხელშეკრულების გაფორმებაზე ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოდან თანხმობის მიღების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507383-03 14.03.2025) |
3. |
„ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტით გათვალისწინებული ჯანმრთელობის დაცვის ქვეპროგრამების განხორციელების წესების დამტკიცების შესახებ“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 27 დეკემბრის №50-99 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის შესახებ (საკრებულოს №12-032507312-03 14.03.2025) |
4. |
„ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტში პერსონალური ასისტენტის მომსახურებით უზრუნველყოფის ქვეპროგრამის განხორციელების წესის დამტკიცების შესახებ“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2025 წლის 28 თებერვლის №52-16 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის შესახებ (საკრებულოს №12-032507384-03 14.03.2025) |
5. |
„ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის 100%-იანი წილობრივი მონაწილეობით დაფუძნებული შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოება „თბილსერვის ჯგუფის“ მიერ გაწეული მომსახურების საფასურის განსაზღვრის შესახებ” ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2020 წლის 1 ოქტომბრის №64-108 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის შესახებ (საკრებულოს №12-032505220-03 20.02.2025) (ტექნიკური ხარვეზის გასწორება) |
6. |
ქ. თბილისი, ბოჭორიშვილის ქ. 37„ა“-ში (ს/კ. №01.10.13.023.001) - არსებული დაუმთავრებელი მშენებლობის ფარგლებში, ზოგიერთი ფიზიკური პირის მიმართ არსებული ვალდებულებების შესრულების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507764-03 18.03.2025) |
7. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, ჯავახეთის ქუჩა №36ა, №30, №34, №32, №38, №36-ის მიმდებარედ; ქალაქი თბილისი, აეროდრომის დასახლება, ქუჩა I, №17ა, №17, №15, №13, №7-ის მიმდებარედ; ქალაქი თბილისი, ზურაბ ჩაჩუას ქუჩა №21, №11დ, №23ა, №27ა-ში არსებულ მიწის ნაკვეთებთან (საკადასტრო კოდები: 01.19.36.001.530; 01.19.36.001.123; 01.19.36.001.529; 01.19.36.001.217; 01.19.36.001.176; 01.19.36.001.013; 01.19.36.001.177; 01.19.36.001.152; 01.19.36.001.535; 01.19.36.001.171; 01.19.36.001.511; 01.19.36.001.510; 01.19.36.001.163; 01.19.36.001.037; 01.19.36.001.162; ფართობი - 5 444 კვ.მ) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507853-03 19.03.2025) |
8. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, ყოფილი კრწანისის სამთავრობო რეზიდენციის ტერიტორიაზე მდებარე მიწის ნაკვეთთან (საკადასტრო კოდი: №01.18.06.018.235, ფართობი - 11 674 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507854-03 19.03.2025) |
9. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, რეზო გაბაშვილის ქუჩა, №1-ში მდებარე მიწის ნაკვეთთან (საკადასტრო კოდი: №01.11.17.005.154, ფართობი - 35 517 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507855-03 19.03.2025) |
10. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, ჯავახეთის ქუჩა №152; №158; №156; №154; №152ბ; №152ე; №66; №66დ; №148; №164; №152გ; №152დ; №146; №150; №66-ის მიმდებარედ, ქალაქი თბილისი, ვარკეთილი 3-ის დასახლება, ჯავახეთის ქუჩის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებთან (საკადასტრო კოდები: 01.19.36.013.059; 01.19.36.013.037; 01.19.36.013.027; 01.19.36.013.020; 01.19.36.013.060; 01.19.36.013.015; 01.19.36.013.013; 01.19.36.013.045; 01.19.36.013.046; 01.19.36.013.053; 01.19.36.013.014; 01.19.36.013.061; 01.19.36.013.011; 01.19.36.013.058; 01.19.36.013.012; 01.19.36.013.056; 01.19.36.013.003, საერთო ფართობი - 9474 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507858-03 19.03.2025) |
11. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, ვახტანგ გორგასლის ქუჩა, №73ა-ში მდებარე მიწის ნაკვეთთან (საკადასტრო კოდი: №01.18.06.019.139, ფართობი - 16 445 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507859-03 19.03.2025) |
12. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, გლდანის I მ/რ-სა და მუხიანის I მ/რ-ს შორის არსებულ მიწის ნაკვეთთან (საკადასტრო კოდი: №01.11.13.012.008, ფართობი - 3 000 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507860-03 19.03.2025) |
13. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, ალეკო გობრონიძის ქუჩა №21გ-ში არსებულ მიწის ნაკვეთთან (საკადასტრო კოდი: №01.11.17.003.267, ფართობი - 993 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507861-03 19.03.2025) |
14. |
კულტურული მემკვიდრეობის დამცავ ზონაში არსებული ავარიული შენობა-ნაგებობების რეაბილიტაციის/ჩანაცვლების მიზნით, მისამართზე - ქალაქი თბილისი, სამგორის ქუჩა №3; ქალაქი თბილისი, გიორგი ნადარეიშვილის ქუჩა №42; ქალაქი თბილისი, მოსკოვის გამზირის №9ა-ში მდებარე მიწის ნაკვეთთან (საკადასტრო კოდი: №01.17.12.003.273, ფართობი - 6 115 კვ.მ.) მიმართებით, გასატარებელი ღონისძიებების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507863-03 19.03.2025) |
15. |
„დედაქალაქის მიწათსარგებობის გენერალური გეგმის დამტკიცების შესახებ”ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2019 წლის 15 მარტის №39-18 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე (საკრებულოს №12-032506564-03 06.03.2025; №12-032507222-03 13.03.2025; №12-032507234-03 13.03.2025; №12-032507843-03 19.03.2025; №12-032507870-03 19.03.2025; №12-032422615-03- 13.08.2024 გადადებული ,,ა“ პოზიცია) |
16. |
ქალაქ თბილისში, ჩარგლის ქუჩა №79; ქალაქი თბილისი, ჩარგლის ქუჩა №79-ის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდი: 01.12.04.001.076, 01.12.04.001.252, 01.12.14.001.155, 01.12.04.001.030, 01.12.14.001.154, 01.12.04.001.082) და მიმდებარედ დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032506634-03 07.03.2025) |
17. |
ქალაქ თბილისში, ორხევის დასახლებაში, (ნაკვეთი 04/011) არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.19.18.004.007; №01.19.18.004.074) ავტო მომსახურების ცენტრის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250692-03 10.03.2025) |
18. |
ქალაქ თბილისში, სოფელ წავკისში; ქალაქ თბილისში, სოფელ ტაბახმელაში არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდი: №81.02.01.397; №01.81.02.399.065; №01.81.02.399.041; №01.81.02.399.042; №01.81.01.109.017; №01.81.02.399.018; №81.02.93.071; №81.02.94.644; №81.02.94.643; №81.02.18.843; №81.02.95.608; №81.02.95.381; №81.02.93.246; №81.02.00.628; №81.02.18.681; №01.81.02.165.006; №01.81.02.165.005; №81.02.17.259; №01.81.02.165.007; №81.02.97.279; №01.81.02.399.073; №81.02.21.610; №81.02.01.767; №01.81.02.399.074; №01.81.02.399.049; №01.81.02.399.046) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე ინდივიდუალური ერთბინიანი საცხოვრებელი სახლების კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250701-03 11.03.2025) |
19. |
ქალაქ თბილისში, ქიზიყის ქუჩა №27-ში არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდი: №01.19.24.007.894) სასაწყობე კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250704-03 11.03.2025) |
20. |
ქალაქ თბილისში, კრწანისის ქუჩა №74; №76; №80; №78-ის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდი: №01.18.06.015.092; №01.18.06.015.012; №01.18.06.015.029; №01.18.06.015.290; №01.18.06.015.292) და მიმდებარედ დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №16-032507313-03 14.03.2025) |
21. |
ქალაქ თბილისში, სოფელ ტაბახმელაში; ქალაქ თბილისში, სოფელ ტაბახმელაში, თამარ მეფის ქუჩა №1ა, №3, №3ა; დიდგორის ქუჩა №5, №1დ-ში არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდები: №01.81.02.271.001; №81.02.03.416; №81.02.03.314; №81.02.29.064; №81.02.29.363; №81.02.29.065; №81.02.29.090; №01.81.02.397.001; №81.02.29.088-ის ნაწილი) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე ინდივიდუალური ერთბინიანი საცხოვრებელი სახლების განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №16-032507871-03 19.03.2025) |
22. |
„ქალაქ თბილისში, ტატა (ტატიანა) თვალჭრელიძის ქუჩა №9; ქალაქ თბილისში, ლისის ტბის მიმდებარედ (ნაკვ.08/018), (ნაკვ.08/004) არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.14.16.008.045; №01.14.16.008.018; №01.14.16.008.046) მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 20 თებერვლის №64 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250702-03 11.03.2025) |
23. |
„ქალაქ თბილისში, ლუბლიანას ქუჩის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდი: №01.13.01.018.273; №01.13.01.018.205), საცხოვრებელი მიკროუბნის განაშენიანების რეგულირების გეგმის შეთანხმების შესახებ’’ ქალაქ თბილისის მერის 2012 წლის 18 ივნისის №1564 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250703-03 11.03.2025) |
24. |
„ქალაქ თბილისში, ქაქუცა ჩოლოყაშვილის ქუჩასა და მდ. მტკვარს შორის არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდი: №01.17.14.003.241) მრავალფუნქციური საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის შეთანხმების შესახებ“ ქ. თბილისის მერის 2012 წლის 19 აპრილის №944 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250705-03 11.03.2025) |
25. |
,,ქალაქ თბილისში, ყოფილი კრწანისის სამთავრობო რეზიდენციის ტერიტორიაზე არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.18.06.018.133; №01.18.06.018.132) მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 13 სექტემბრის №467 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250706-03 11.03.2025) |
26. |
ქალაქ თბილისში, დავით აღმაშენებლის ხეივანი, №234ბ-ში; ქალაქ თბილისში, ხეივანი დავით აღმაშენებელი, მე-12 კმ, (ნაკვეთი 14/541); ქალაქი თბილისი, ხეივანი დავით აღმაშენებელი, მე-12 კმ-ზე (ნაკვეთი 14/517) არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდი: №01.72.14.014.881; №01.72.14.014.880) მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 4 ოქტომბრის №534 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250707-03 11.03.2025) |
27. |
,,ქ. თბილისში, გლდანი-ნაძალადევის რაიონი, გლდანის I მ/რ-სა და მუხიანის I მ/რ-ს შორის არსებულ ტერიტორიაზე სავაჭრო, საოფისე, ავტოვაგზალი, საყოფაცხოვრებო და სხვა მომსახურების ობიექტების განაშენიანების რეგულირების გეგმის შეთანხმების შესახებ“ ქალაქ თბილისის მერიის საჯარო სამართლის იურიდიული პირის- თბილისის არქიტექტურის სამსახურის 2009 წლის 4 თებერვლის №01/90 ბრძანებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507034-03 11.03.2025) |
28. |
,,ქალაქ თბილისში, სოფელ ქვემო ლისის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.72.16.104.013, №72.16.20.571) სააგარაკე-დასასვენებელი ერთბინიანი საცხოვრებელი სახლების განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2023 წლის 25 აგვისტოს №394 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507852-03 19.03.2025) |
29. |
,,ქალაქ თბილისში, "დელისი-3"-ის საცხოვრებელი რაიონის მიმდებარედ, ინტენსიფიკაციის გზის სამხრეთით , (ნაკვეთი №1/124) არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.14.15.001.289; №01.14.15.001.418) მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლების კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 13 სექტემბრის №466 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507856-03 19.03.2025) |
30. |
,,ქალაქ თბილისში, პეტრე ქავთარაძის ქუჩა, №22ა; ქალაქ თბილისში, პეტრე ქავთარაძის ქუჩა, №22ბ-ში არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.14.03.040.095; №01.14.03.040.372) მრავალფუნქციური კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე’’ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2023 წლის 28 დეკემბრის №653 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507869-03 19.03.2025) |
31. |
„ქალაქ თბილისში, ზვიად გამსახურდიას სანაპირო №12; ქალაქი თბილისი, საქანელას ქუჩის მიმდებარედ; ქალაქი თბილისი, მ. ჯავახიშვილის ქუჩა №11; ქალაქი თბილისი, სასწრაფო სამედიცინო სადგურის მიმდებარედ (აღმართი ვერა, ყოფ. ელბაქიძე); ქალაქი თბილისი, ზვიად გამსახურდიას სანაპირო №12; ქალაქი თბილისი, საქანელას ქუჩა №20-ის მოპირდაპირედ; ქალაქი თბილისი, საქანელას ქუჩის №23-ში არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდები: №01.15.04.003.048; №01.15.04.003.005; №01.15.04.003.044; №01.15.04.003.008; №01.15.04.003.013; № 01.15.04.003.024) მრავალფუნქციური კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2022 წლის 18 მარტის №112 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507872-03 19.03.2025) |
32. |
„ქალაქ თბილისში, ვაკე-საბურთალოს რაიონში, ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე ინდივიდუალური საცხოვრებელი სახლების და საზოგადოებრივი დანიშნულების ობიექტების კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის შეთანხმების შესახებ’’ ქალაქ თბილისის მერიის სსიპ - თბილისის არქიტექტურის სამსახურის 2011 წლის 16 სექტემბრის №01/2773 ბრძანებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507873-03 19.03.2025) |
33. |
„ქალაქ თბილისში, სამრეწველოს დასახლება №334, №337ა, №336, №336ა, №332ა; ქალაქ თბილისში, გიორგი მდივნის ქუჩა №16, №20, №22; ქალაქ თბილისში, მოსკოვის გამზირი №29თ; ქალაქ თბილისში, მოსკოვის გამზირის დასაწყისში, ავტოგასამართი სადგურის მიმდებარედ; ქალაქ თბილისში, მოსკოვის გამზირი, ავტოგასამართი სადგურის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდები: №01.17.11.005.028; №01.17.11.005.031; №01.17.11.005.025; №01.17.11.006.045; №01.17.11.005.035; №01.17.11.005.032; №01.17.11.005.005; №01.17.11.005.034; №01.17.11.005.033; №01.17.11.005.038; №01.17.11.005.037; №01.17.11.005.021) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე მრავალფუნქციური კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის პროექტის დამტკიცების თაობაზე“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2022 წლის 6 მაისის №206 განკარგულებით დამტკიცებული განაშენიანების რეგულირების გეგმის კორექტირებული პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507874-03 19.03.2025) |
34. |
ქალაქ თბილისში, სოფელი პატარა ლილო, დავით აღმაშენებლის ქუჩა, № 98, №94, №96; №9, №102, №104, №106; ქალაქი თბილისი, დიდი ლილო, ვარკეთილის მეურნეობაში არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდი: №81.08.32.294; №81.08.27.358; №81.08.32.315; №81.08.32.314; №81.08.27.366; №81.08.32.259; №81.08.27.953; №81.08.32.254; №81.08.27.007; №81.08.27.012; №81.08.27.927) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე ინდივიდუალური ერთბინიანი საცხოვრებელი სახლების კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032506623-03 07.03.2025) |
35. |
ქალაქ თბილისში, კალოუბნის ქუჩა №40 (ნაკვ. 21/023; ნაკვ. 21/024); ქალაქი თბილისი, კალოუბნის ქუჩა №31დ; ქალაქი თბილისი, III მასივი, X კვარტ. სამხედრო დას. კორპ. №1-ის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებზე (საკადასტრო კოდი: №№01.19.20.021.067; 01.19.20.021.068; 01.19.20.021.044; 01.19.20.021.035; 01.19.20.021.029; 01.19.20.021.039; 01.19.20.021.040; 01.19.20.021.041; 01.19.20.021.042; 01.19.20.021.043; 01.19.20.021.072; 01.19.20.021.070; 01.19.20.021.092; 01.19.20.021.084; 01.19.20.021.122; 01.19.20.021.085; 01.19.20.021.062; 01.19.20.021.027; 01.19.20.021.034; 01.19.20.021.020) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032506624-03 07.03.2025) |
36. |
ქალაქ თბილისში, სარაჯიშვილის გამზირი №6-ში არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდი: №01.11.04.026.067) მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032506920-03 10.03.2025) |
37. |
ქალაქ თბილისში, სოფელ თხინვალაში, ნაკვეთი №64; ქალაქი თბილისი, სოფელ თხინვალაში არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდები: №72.16.15.281; №72.16.15.560; №72.16.15.570; №72.16.15.558) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე ინდივიდუალური ერთბინიანი საცხოვრებელი სახლების განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032506926-03 10.03.2025) |
38. |
ქალაქ თბილისში, თეიმურაზ ბოჭორიშვილის ქუჩა, № 4, №14, №16ა, №16, №6ა; ქალაქი თბილისი, ევგენი ხარაძის ქუჩა №18-ის მიმდებარედ; ქალაქი თბილისი, ხიზანბარის ქუჩა; ქალაქი თბილისი , ქერჩისა და ხევძმარის ქუჩების შემაერთებელი გზის მიმდებარედ არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდი: №01.11.12.019.106; №01.11.12.019.202; №01.11.12.019.817; №01.11.12.019.201; №01.11.12.019.821; №01.11.12.019.823; №01.11.12.019.820; №01.11.12.019.153; №01.11.12.019.809; №01.11.12.019.126; №01.11.12.019.127; №01.11.12.019.039; №01.11.12.019.121; №01.11.12.019.123; №01.11.12.019.822; №01.11.12.019.819; №01.11.12.019.128) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლების კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507248-03 13.03.2025) |
39. |
ქალაქ თბილისში, ალექსი გობრონიძის ქუჩა, № 25ა, №25 -ში არსებულ მიწის ნაკვეთებსა (საკადასტრო კოდები: №01.11.17.004.222; №01.11.17.004.445) და მიმდებარე დაურეგისტრირებელ ტერიტორიაზე მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507857-03 19.03.2025) |
40. |
ქალაქ თბილისში, ვიქტორ კუპრაძის ქუჩა №2-ში არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდი: №01.19.36.016.776) მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507862-03 19.03.2025) |
41. |
ქალაქ თბილისში, გიორგი აბაშვილის ქუჩა, №19-ში არსებულ მიწის ნაკვეთზე (საკადასტრო კოდი: №01.19.19.004.078) მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლების კომპლექსის განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალების პროექტის დამტკიცების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507864-03 19.03.2025) |
42. |
ქალაქ თბილისში, თელავის ქუჩა №51-ში (საკადასტრო კოდი: №01.17.13.001.015) მდებარე უძრავი ქონების პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032506918-03 10.03.2025) |
43. |
ქალაქ თბილისში, გმირი კურსანტების მე-3 შესახვევი №1-ში (საკადასტრო კოდი: №01.11.05.013.036.01.012) არსებული უძრავი ქონების პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507253-03 13.03.2025) |
44. |
ქალაქ თბილისში, თორნიკე ერისთავის ჩიხი №12ა-ში (საკადასტრო კოდი: №01.12.08.036.161.01.512) არსებული უძრავი ქონების პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507253-03 13.03.2025) |
45. |
ქალაქ თბილისში, ანნა პოლიტკოვსკაიას ქ. №12-ში მდებარე №10 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.14.05.008.393.01.01.010) და ქალაქ თბილისში, ანაპის 414-ე დივიზიის ქ. №30ბ-ში მდებარე №20 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.12.02.020.019.01.01.020) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507846-03 19.03.2025) |
46. |
ქალაქ თბილისში, გიორგი ჭყონდიდელის ქ. №58-ში მდებარე №44 ბინის (მშენებარე) და №93 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდები: №01.12.12.002.078.01.01.044; №01.12.12.002.078.01.01.093) და ქალაქ თბილისში, ვარკეთილი 3-ის დასახლება, IV მიკრო/რაიონის მიმდებარედ; ქალაქ თბილისში, ვარკეთილი 2-სა და ვაზისუბნის საცხოვრებელ რაიონს შორის მდებარე №216 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.19.36.016.011.01.01.216) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507847-03 19.03.2025) |
47. |
ქალაქ თბილისში, ერეკლე ტატიშვილის ქუჩა №36-ში არსებული 118.30 კვ.მ უძრავი ქონების (საკადასტრო კოდი: №01.15.02.019.001.01.008) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507848-03 19.03.2025) |
48. |
ქალაქ თბილისში, სოფელ ოქროყანაში, მირზა გელოვანის ქუჩის V ჩიხის №3-ში არსებული 69.77 კვ.მ. უძრავი ქონების (საკადასტრო კოდი: №01.15.08.001.016.01.500) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507848-03 19.03.2025) |
49. |
ქალაქ თბილისში, ფარნავაზ მეფის გამზ. №21-ში მდებარე №55 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.72.14.014.049.01.01.055) ქალაქ თბილისში, ვალენტინ თოფურიძის ქ. I შესახვევის №2/ ვალენტინ თოფურიძის ქ. №15-ში მდებარე №4 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.10.10.020.214.01.01.004) და ქალაქ თბილისში, წულუკიძის ქ. №15-ში მდებარე №71 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.17.10.012.158.01.01.071) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507849-03 19.03.2025) |
50. |
ქალაქ თბილისში, ანნა პოლიტკოვსკაიას ქ. №12-ში მდებარე №24 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.14.05.008.394.01.01.024); ქალაქ თბილისში, ვახტანგ ნინუას ქ. №3-3-ში მდებარე №44 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.12.12.001.414.01.01.044) და ქალაქ თბილისში, ზედაზენის ქ. №6/ჭოლა ლომთათიძის ქ. №7-ში მდებარე №42 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.12.11.037.115.01.01.042) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507850-03 19.03.2025) |
51. |
ქალაქ თბილისში, ანნა პოლიტკოვსკაიას ქ. №12-ში მდებარე №42 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.14.05.008.393.01.01.042) და ქალაქ თბილისში, ვახტანგ ნინუას ქ. №3-3-ში მდებარე №33 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.12.12.001.414.01.01.033) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507851-03 19.03.2025) |
52. |
ქალაქ თბილისში, ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №2ბ-ში მდებარე №64 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.14.05.008.154.01.01.064), ქალაქ თბილისში, მოსკოვის გამზ. №9გ-ში მდებარე №107 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.17.12.003.170.01.01.107) და ქალაქ თბილისში, ანნა პოლიტკოვსკაიას ქ. №12-ში მდებარე №22 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.14.05.008.394.01.01.022) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507865-03 19.03.2025) |
53. |
ქალაქ თბილისში, გიორგი ჭყონდიდელის ქ. №58-ში მდებარე №25 და №74 ბინების (მშენებარე) (საკადასტრო კოდები: №01.12.12.002.078.01.01.025; №01.12.12.002.078.01.01.074) და ქალაქ თბილისში, ვარკეთილი 3-ის დასახლება, IV მიკრო/რაიონი; ქალაქ თბილისში, ვარკეთილი 2-სა და ვაზისუბნის საცხოვრებელ რაიონს შორის მდებარე №172 ბინის (მშენებარე) (საკადასტრო კოდი: №01.19.36.016.011.01.05.172) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507867-03 19.03.2025) |
54. |
ქალაქ თბილისში, ცოტნე დადიანის ქ. №47-ში მდებარე №94ა და №102 ბინების (საკადასტრო კოდები: №01.12.20.030.027.01.04.094ა; №01.12.20.030.027.01.01.102), ქალაქ თბილისში, ვახტანგ ნინუას ქ. №3-3-ში მდებარე №99 ბინის (საკადასტრო კოდი: №01.12.12.001.414.01.01.099) და ქალაქ თბილისში, ზესტაფონის ქ. №23ა-ში მდებარე №3 ბინის (საკადასტრო კოდი: №01.12.12.001.407.01.01.003) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507868-03 19.03.2025) |
55. |
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული მშენებარე ფართის (მდებარე: ქ. თბილისი, აბაშვილის ქუჩა №3, სამხედრო ქალაქის ტერიტორია, სართული 2, ბინა №3, ს/კ. №01.19.19.005.225.01.01.003) კოოპერატიული ბინათმშენებლობის დაუსრულებლობის შედეგად დაზარალებული პირის-ნათელა ჯავას (პ/ნ. 01023002383) უფლებამონაცვლეებისთვის პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზებისა და შესაბამისი ხელშეკრულების პირობების შეთანხმების შესახებ (საკრებულოს №12-032507160-03 12.03.2025) |
56. |
„ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის სახელით, ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საჯარო სამართლის იურიდიული პირს - ქონების მართვის სააგენტოს, ყოფილი საბინაო-სამშენებლო კოოპერატივის წევრებს/მათ უფლებამონაცვლეებსა და შპს „ჰორვატს“-ს (ს/ნ. 405349154) შორის 2021 წლის 24 მარტს გაფორმებული „ქ. თბილისში, ვაკის რაიონი, ძოწის ქუჩა №2-4-ის მიმდებარედ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული მიწის ნაკვეთის (ს/კ. №01.14.01.008.045) ყოფილი საბინაო-სამშენებლო კოოპერატივების წევრებისთვის/მათი უფლებამონაცვლეებისთვის და ინტერესთა გამოხატვაში გამარჯვებული შპს „ჰორვატსისათვის“ (ს/კ. 405349154) პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების შესახებ" ხელშეკრულებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე საკითხის შეთანხმების შესახებ (საკრებულოს №12-032507845-03 19.03.2025) |
57. |
ქალაქ თბილისში, მიქელაძის ქუჩაზე, სავაჭრო ცენტრის წინ მდებარე 587 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის (ს/კ. №01.13.03.023.085) ნაწილზე ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საჯარო სამართლის იურიდიულ პირს - ქონების მართვის სააგენტოსა და შპს „საფეხბურთო კლუბი დინამო თბილისს“ (ს/ნ. 204423454; უფლებამონაცვლე: შპს „ბაუსტარი მმ“ (ს/ნ. 404504639)) შორის გაფორმებული აუქციონში გამარჯვების დამადასტურებელი 2016 წლის 09 მარტის №ე-297-22-17439 ხელშეკრულებით გათვალისწინებული პირობის გაუქმების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250782-03 19.03.2025) |
58. |
ქ. თბილისში, ბოგდან ხმელნიცკის ქუჩა №32-ის მიმდებარედ 2 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის (საკადასტრო კოდი: №01.17.11.037.016) პირდაპირი განკარგვის წესით, ინა ტიელიძისთვის (პ/ნ. 01014003661) იჯარის ფორმით, სარგებლობის უფლებით გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №15-032506917-03 10.03.2025) |
59. |
ქ. თბილისში, გიორგი ათონელის ქუჩა №19-ში არსებული 788 კვ.მ. მიწის ნაკვეთიდან (საკადასტრო კოდი: №01.15.04.020.039) 25 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის პირდაპირი განკარგვის წესით თამარ მანჯავიძისთვის (პ/ნ. 01001000702) იჯარის ფორმით, სარგებლობის უფლებით, გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №15-032506917-03 10.03.2025) |
60. |
ქ.თბილისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირი №50-54-ის მიმდებარედ არსებული 2432 კვ.მ. მიწის ნაკვეთიდან (საკადასტრო კოდი: №01.14.11.004.047) 20 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის პირდაპირი განკარგვის წესით შპს „საცხობი 2025“-სთვის (ს/ნ. 405746064) იჯარის ფორმით, სარგებლობის უფლებით, გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №15-032506917-03 10.03.2025) |
61. |
ქალაქ თბილისში, მიხეილ თამარაშვილის გამზირი №4ა-ში არსებული 5 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის (საკადასტრო კოდი: №01.14.07.010.034) პირდაპირი განკარგვის წესით ქეთევანი გველესიანისთვის (პ/ნ. 01008004450) იჯარის ფორმით სარგებლობის უფლებით გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507137-03 12.03.2025) |
62. |
ქალაქ თბილისში, ბახტრიონის ქ. №28, კორპუსი №3-ის მიმდებარედ არსებული 1 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის (საკადასტრო კოდი: №01.10.17.007.039) პირდაპირი განკარგვის წესით შპს „ალმონდ ბეიქერი 1995“-ისთვის (ს/ნ. 211344776) იჯარის ფორმით სარგებლობის უფლებით გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507136-03 12.03.2025) |
63. |
ქ. თბილისში, ვაჟა-ფშაველას გამზირი №14-ის მიმდებარედ არსებული 2469 კვ.მ. მიწის ნაკვეთიდან (საკადასტრო კოდი: №01.10.14.009.033) 6 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის პირდაპირი განკარგვის წესით, შპს „მარსოჯორჯია 2018“-სთვის (ს/ნ. 404555110) იჯარის ფორმით, სარგებლობის უფლებით გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507866-03 19.03.2025) |
64. |
ქ. თბილისში, შარტავას ქუჩა №14ა-ს მიმდებარედ 6 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის (საკადასტრო კოდი: №01.10.13.017.032) პირდაპირი განკარგვის წესით, ალექსანდრე გოგინაშვილისთვის (პ/ნ. 01030015092) იჯარის ფორმით, სარგებლობის უფლებით გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507866-03 19.03.2025) |
65. |
ქ. თბილისში, ჯაბაურის ქუჩა №4-ის მიმდებარედ 1 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის (საკადასტრო კოდი: №01.16.04.028.069) პირდაპირი განკარგვის წესით, თამარი ერაძისთვის (პ/ნ. 01034001668) იჯარის ფორმით, სარგებლობის უფლებით გადაცემის საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-032507866-03 19.03.2025 |
66. |
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - ქონების მართვის სააგენტოსა და დალი დადვანს (პ/ნ. 01008027271), თამარ ჯამდელიანს (პ/ნ. 01008061212), ლერი ჯამდელანს (პ/ნ. 01013012649) და ნინო ჯამდელიანს (პ/ნ. 01008042196) შორის 2024 წლის 23 დეკემბერს გაფორმებული „უძრავი ქონების პირდაპირი განკარგვის ფორმით პრივატიზების შესახებ“ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულების დარღვევისათვის დაკისრებული პირგასამტეხლოსგან დალი დადვანის (პ/ნ. 01008027271), თამარ ჯამდელიანის (პ/ნ. 01008061212), ლერი ჯამდელანის (პ/ნ. 01013012649) და ნინო ჯამდელიანის (პ/ნ. 01008042196) გათავისუფლების საკითხის შეთანხმების თაობაზე (საკრებულოს №12-03250781-03 19.03.2025) |
67. |
თბილისის მუნიციპალიტიტის საკრებულოს აპარატის ბალანსზე რიცხული ამორტიზებული და გამოუყენებელი ქონების ჩამოწერის აქტისა და ჩამოსაწერი ქონების ნუსხის დამტკიცების შესახებ (საკრებულოს №03-032504966 18.02.2025; №113-032507842 19.03.2025) |
68. |
ქალაქ თბილისში, მთაწმინდის რაიონში, გიორგი ქუჩიშვილის ქუჩის შესახვევისთვის რეჟისორის თემურ ჩხეიძის ქუჩის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
69. |
ქალაქ თბილისში, მთაწმინდის რაიონში, ტაბახმელას მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე უსახელო ქუჩისთვის და მასთან არსებული შესახვევისთვის საქართველოს სახალხო არტისტის, მოცეკვავის ომარ მხეიძის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
70. |
ქალაქ თბილისში, მთაწმინდის რაიონში, ოქროყანაში, ციურიხის I შესახვევისთვის საზოგადო მოღვაწეების ივანე და ნინო პოლტორაცკების ქუჩის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
71. |
ქალაქ თბილისში, საბურთალოს რაიონში, სიმონ ჩიქოვანის ქუჩასთან არსებული უსახელო სკვერისთვის მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორის, პროფესორ ეგნატე ფიფიას სახელის მინიჭების შესახებ(საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
72. |
ქალაქ თბილისში, ისნის რაიონში, ჯუმბერ ლეჟავას ქუჩის მონაკვეთისთვის და ჯუმბერ ლეჟავას I შესახვევისთვის ბიძინა ჩოლოყაშვილის ქუჩის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
73. |
ქალაქ თბილისში, მთაწმინდის რაიონში, თამაზ სეფერთელაძის ქუჩისთვის სოლომონ ზალდასტანიშვილის შესახვევის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
74. |
ქალაქ თბილისში, მთაწმინდის რაიონში, პოლიკარპე კაკაბაძის ქუჩასთან მდებარე უსახელო სკვერისთვის მომღერლის თამაზ სეფერთელაძის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
75. |
ქალაქ თბილისში, ისნის რაიონში, ნავთლუღის I დასახლების VII ქუჩისთვის ისტორიკოსის გიორგი ბოჭორიძის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
76. |
ქალაქ თბილისში, ისნის რაიონში, დოლაბაურის II ხევისთვის და დოლაბაურის III ხევისთვის მომღერლის ვანო მჭედლიშვილის ქუჩის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
77. |
ქალაქ თბილისში, გლდანის რაიონში, იოსებ ნონეშვილის ქუჩასთან მდებარე უსახელო ქუჩისთვის აფხაზეთის ომში დაღუპული მებრძოლის გიორგი წულაიას სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
78. |
ქალაქ თბილისში, გლდანის რაიონში, ე.წ. თბილისის სატრანზიტო გზის უსახელო მონაკვეთისთვის, დიდგორის ქუჩისთვის და ხიდის ქუჩისთვის თბილისის შემოსავლელი გზატკეცილის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
79. |
ქალაქ თბილისში, ნაძალადევის რაიონში, შალვა ცინცაძის II შესახვევისთვის და შალვა ცინცაძის I შესახვევის მონაკვეთისთვის აფხაზეთის ომში დაღუპული მებრძოლის ბაკურ ბექაურის ქუჩის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
80. |
ქალაქ თბილისში, ნაძალადევის რაიონში, გეგუთის ქუჩის მონაკვეთისთვის და მასთან მდებარე უსახელო გეოგრაფიული ობიექტისთვის გეგუთის I ჩიხის სახელის მინიჭების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
81. |
„ქალაქ თბილისში, საბურთალოს რაიონში, ქოშიგორაზე, ნიკო ჭავჭავაძის ქუჩასთან მდებარე უსახელო ქუჩისთვის და მასთან არსებული ერთი შესახვევისთვის საქართველოს ეროვნული გმირის დიმიტრი ჩრდილელის სახელის მინიჭების შესახებ“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2023 წლის 21 ნოემბრის #580 განკარგულებაში ტექნიკური შეცდომის გასწორების შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
82. |
„ქალაქ თბილისში, სამგორის რაიონში, წნორისწყლის და „დ“ ქუჩებისთვის რეჟისორისა და მსახიობის აკაკი ვასაძის სახელის მინიჭების შესახებ“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 12 ივლისის #370 განკარგულებაში ცვლილების შეტანის შესახებ (საკრებულოს №03-032507382-03 14.03.2025) |
83. |
ქალაქ თბილისში, სამგორის რაიონში, ნასაგურში, იოსებ ასლანიშვილის ქუჩასთან არსებული უსახელო ჩიხისთვის იოსებ ასლანიშვილის I ჩიხის სახელის მინიჭების შესახებ |